24. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu

Kazananlar ünlü isimlerden oluşan heyet tarafından belirlendi

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından bu yıl 24. defa düzenlenen, Türkiye’nin dört bir yanından bine yakın performansın başvurduğu “Liseler Arası Müzik Yarışması”nın kazananları belirli oldu.

Pandemi sebebiyle iki yıldır online olarak gerçekleşen “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” unvanına sahip 24. Türkiye Liseler Ortası Müzik Yarışması’nda 30 vilayetten 164 performans; Küme İcra, Küme Orkestra, Küme Kız Solist, Küme Erkek Solist, Küme Enstrüman, Heyet Özel Mükafatı, Kişisel Kız Solist, Ferdi Erkek Solist, Ferdî Enstrüman, D&R Özel Mükafatı, Spotlighter Özel Mükafatı ve Beste kategorilerinde dereceye girmek için yarıştı.

164 performansın finalde kıyasıya gayret ettiği müsabakanın kazananlarını; Turhan Yükseler, Serhat Hacıpaşalıoğlu, Tarkan Gözübüyük, Aşkın Parıltı Yengi, Seyyal Taner ve Günay Acar üzere Türkiye’nin öncü müzisyenlerinden oluşan heyet belirledi.

Finale kalan okulların kazananları, yüzde 75 heyet değerlendirmesi, yüzde 25 ise seyircilerden gelen olaylar sonucunda belirlendi. Yarışın kazananları, Buyruk Can İğrek, Akın Parıltı Yengi, Soner Arıca birbirinden ünlü ve değerli müzisyenler tarafından açıklandı.

Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gören müsabakada kazananlar şöyle:

(Grup) İcra kategorisinde birinci İstanbul TED Atakent Koleji, ikinci İstanbul Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi, üçüncü İstanbul Özel Alman Lisesi oldu.

(Grup) Orkestra kategorisinde birinci İstanbul Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi, ikinci İstanbul TED Atakent Koleji, üçüncü İstanbul Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi & Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi oldu.

(Grup) Kız Solist kategorisinde birinci İstanbul Özel Alman Lisesi, ikinci İstanbul TED Atakent Koleji, üçüncü Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi oldu.

(Grup) Erkek Solist kategorisinde birinci Aydın Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi, ikinci Adana 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, üçüncü İzmir Mustafa Kemal Anadolu Lisesi oldu.

(Grup) Enstrüman kategorisinde birinci İstanbul Özel Moda Mimar Sinan Hoş Sanatlar Lisesi’nden baterist Sarp Cihan, ikinci İstanbul Özel Alman Lisesi’nden bas gitarist Can Karamızraklı, üçüncüler Bodrum TED Bodrum Koleji’nden saksafoncu Zeki Kenan Köseoğlu ve İstanbul Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi’nden santur çalan Baran Kuşça oldu.

Jüri Özel Ödülü’nü küme olarak İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Yerleşkesi, kişi olarak Bursa Özel Çakır Anadolu Lisesi’nden piyanist Timuçin Günaydın kazandı.

Beste kategorisinde birinci İstanbul TED Atakent Koleji’nden Su Azra Dayıoğlu, ikinci Ankara Ayhan Sümer Anadolu Lisesi’nden Buyruk Ayar, üçüncü Aydın Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi’nden Vedat Izgar oldu.

Bireysel Enstrüman kategorisinde birinciliği Borsa İstanbul Fen Lisesi’nden Harun Rojan Tanrıkulu elektro gitar ile, ikinciliği Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi’nden Rüzgar Şekerusta piyano ile kazandı. Üçüncülüğü ise Amasya Macit Zeren Fen Lisesi’nden Mert Yiğit Erdoğan piyano ile ve İstanbul TED Atakent Koleji’nden Can Akın klavye ile paylaştı.

Bireysel Kız Solist kategorisinde birinci İstanbul TED Atakent Koleji’nden Pınar Deren Tuzcuoğlu, ikinci İstanbul TED Atakent Koleji’nden Selin Arslan, üçüncü İstanbul Kandilli Kız Lisesi’nden Gökçe Kalkan oldu.

Bireysel Erkek Solist kategorisinde birinci Amasya Anadolu Lisesi’nden Ömer Faruk Gülbüz, ikinci İzmir Bilnet Okulları’ndan Arda Sefer Ergenler, üçüncüler İstanbul TED Rönesans Koleji Anadolu Lisesi’nden Eren Keser ve Antakya Lisesi’nden İhsan Hamderi oldu.

D&R Özel Ödülü’nün sahibi ise Bursa Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi’nden elektro gitarist Ayberk Güngör oldu.

Spotlighter Özel Ödülü’nün sahibi ise, Ankara İmtihan Koleji Özel Anadolu ve Fen Lisesi oldu.(Grup)

Ödüller:

Grup İcra: 1.lik mükafatı 10.000 TL / 2.lik mükafatı 7.500 TL / 3.lük mükafatı 5.000 TL

Grup Orkestra: 1.lik mükafatı 6.000 TL / 2.lik mükafatı 4.000 TL / 3. lük mükafatı 2.000 TL

Kız Solist (Grup): 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Erkek Solist (Grup): 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Enstrüman (Grup): 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Bireysel kategori:

Kız Solist: 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Erkek Solist: 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Enstrüman: 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Beste: 1.lik mükafatı 3.000 TL / 2.lik mükafatı 2.000 TL / 3.lük mükafatı 1.000 TL

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın